poniedziałek, 10 czerwca 2013

    Jeszcze żyję wspomnieniami z weekendu majowego nad Como, a znowu się pakuję. Wyjazd spontaniczny, ale takie są najlepsze. Brak konkretnego planu i listy miejsc do zobaczenia. Chcę po prostu chłonąć atmosferę, zachwycać się pięknem i architekturą. Chcę poznać prawdziwą Wenecję, a nie tylko tą turystyczną. Chociaż przyznaje, że marzy mi się kilka typowych atrakcji. 

 
tumblr
   I to nic, że powinnam właśnie siedzieć nad notatkami, a nie nad walizką. Włochy mają dla mnie tą magię i przyciągają jak magnes. Teraz nic innego się nie liczy. Przecież już jutro będę siedzieć na Piazza San Marco i zajadać się gelato. Zamierzam śmiać się z wycieczek, które będą rozglądać się nerwowo za przewodnikiem i w biegu odhaczać kolejną atrakcję. A mnie czeka prawdziwe dolce far niente (słodkie nic nierobienie) i pierwsza w tym roku kąpiel w morzu.
 
zdjecia.biz.pl
   Nauka nie zając, nie ucieknie, a taka okazja może się powtórzyć. Wrócę na weekend i ze zdwojoną energią wezmę się do pracy.

Ściskam wszystkich gorąco i życzę udanego tygodnia :)

11 komentarzy:

 1. Ale Ci zazdroszczę... Udanego wyjazdu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nigdy nie byłam,ale marzy mi się taki wyjazd!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooooo...
  życzę udanego pobytu we Włoszech i totalnego naładowania akumulatorów.

  Pozdrawiam!
  Lasub

  OdpowiedzUsuń
 4. Pięknie.
  Mam nadzieję, że mi również uda się w te wakacje dotrzeć do Włoch :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O jaaa *.* Ależ ci zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ojj tak, Italia przyciąga jak magnes. Oby wyjazd się udał. Ja marzę, żeby wrócić do Rzymu chociaż na dwa dni i zwiedzić inne rejony Włoch :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, jak masz okazję, to żal byłoby nie skorzystać. Jak pisałam, wyspa składa się z jednego miasta i kilku wsi. Są miejsca do zwiedzania, szczególnie polecam rejs statkiem dookoła wyspy, oglądanie wszystkich ,,Blue caves'' oraz popływanie w błękitnej wodzie Zatoki Wraku. Wspomnienia z tego niesamowite. Zwiedzić możesz każdą większą, turystyczną wioskę (bo wydaje mi się, że mimo wszystko z takich głównie składa się Zakynthos), a przemieszczać z łatwością wypożyczonym quadem, skuterem czy rowerem (sporo osób tak robiło). Także mimo wszystko, korzystaj jak masz okazję i baw się dobrze (najlepsze dyskoteki są w Laganas! Zwłaszcza klub Rescue z UV Paint Party w środy i wiem, że Sizzle ma też zabawę z kolorowymi proszkami podrzucanymi do góry w soboty :)) )

   Usuń