piątek, 6 lipca 2012


„Daj każde­mu dniu szansę sta­nia się naj­piękniej­szym w całym twoim życiu.” Mark Twain


Moje 10 sposobów na udany dzień

1. Pozytywne myślenie. Prawo przyciągania, karma… nie ważne jak to nazwiemy, efekt jest taki sam. Jeśli myślimy pozytywnie i jesteśmy dobrze nastawieni do świata to świat będzie nam odpłacał się tym samym. Jak mówił obrazek z poprzedniej notki: ”Twoje myśli są jak magnes, przyciągają podobną energię”

2. Jedz owoce i warzywa. Zawierają dużo witamin i cukry naturalne. Są zdrowe i idealne na przekąskę w ciągu dnia.

3. Zrelaksuj się. Wycisz się, poczytaj ulubiona książkę, weź relaksującą kąpiel, albo spróbuj  medytacji. Zrelaksowana i wypoczęta na pewno będziesz mieć dobry humor.

4. Uśmiechnij się! Uśmiech jest zaraźliwy. Kiedy obdarzysz kogoś uśmiechem na ulicy, to osoba odwzajemni Ci się tym samym. Za każdym razem, gdy się uśmiechniesz, poczujesz radość i szczęście.

5. Włącz ulubiona muzykę. Możesz słuchać, tańczyć, a nawet głośno śpiewać! Muzyka to wspaniały poprawiacz nastroju, ładuje pozytywną energią.

6. Wyjdź do ludzi. Spotkaj się ze znajomymi, rodziną, ukochanym. Spędź miło chwile w ich towarzystwie, bo dzień wśród bliskich osób po prostu nie może się nie udać :)

7.  Zrób coś niecodziennego coś czego nie robisz codziennie np. możesz zorganizować piknik, wybrać się do zoo, albo na obiad do restauracji.

8. Aktywność fizyczna pomaga uwolnić się od negatywnych myśli, a dodatkowo podczas intensywnych ćwiczeń wydzielane są hormony szczęścia. Jogging na świeżym powietrzu czy przejażdżka na rowerze doskonale poprawiają samopoczucie.

9. Poszukaj inspiracji. Może to być piosenka akurat puszczana w radiu, przypadkowy cytat, fragment książki albo filmu. Ale inspiracją może być również uśmiech dziecka, kwiaty na łące, śpiew ptaków lub szum drzew. 

10. Zrób sobie prezent. Nie musi to być coś drogiego wystarczy apaszka, książka, a nawet magnes na lodówkę. Zakupy zawsze wprawiają w dobry nastrój.

2 komentarze:

  1. warzywa zwykle nie mają cukrów :D na pewno mniej niż niektóre owoce :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam bardzo podobne nastawienie do dnia codziennego:-) Warto było tu zajrzeć:-)
    Pozdrawiam!:-)
    http://www.iwonaturzanska.pl/

    OdpowiedzUsuń