środa, 17 października 2012

    Kilka razy już wspominałam, że będę chodzić do szkoły policealnej. Jednak dopiero w tamtym tygodniu dostałam potwierdzenie, że kierunek na pewno ruszy. Zapisałam się na dekoratora wnętrz. W ten weekend mam pierwsze zajęcia. Jest to moje drugie podejście do tego kierunku, w tamtym roku w połowie semestru rozwiązali nam klasę. W tym roku aby być pewną, że już tego nie zrobią zmieniłam szkołę, a dodatkowo miasto - z mojego rodzinnego na miasto, w którym studiuję. Co prawda wstawanie o 5.30 w weekendy nie jest szczytem moich marzeń, ale wiem, że warto się trochę przemęczyć. Dużo ludzi odradzało mi pójście do policealnej, bo przecież studiuje. A mnie po prostu interesuje ten kierunek i chcę zdobywać wiedzę od ludzi zajmujących się tym na co dzień. Wiem że tytuł specjalisty mi dużo nie da w życiu, ale zawsze to jakieś udokumentowanie umiejętności. Często słyszę „dlaczego nie poszłaś na studia w tym kierunku?”. Tak szczerze to w liceum był czas, gdy myślałam o tym, ale zrezygnowałam z architektury oraz z architektury wnętrz, bo budownictwo wydało mi się bardziej przyszłościowe. I nie żałuje wyboru. Wiem, że gdybym mogła wybierać jeszcze raz podjęłabym taką samą decyzje. Może tylko zmieniłabym miasto na takie dalsze od domu :)

    Ale od zawsze wystrój wnętrz mnie fascynował, oglądałam różne programy w TV, czytałam gazety, uwielbiałam wycieczki po IKEI. Ku niezadowoleniu moich rodziców kilka tygodni po remoncie ja już planowałam kolejny. Puste pomieszczenia pobudzały moją wyobraźnie, od razu wiedziałam jak bym je pomalowała i umeblowała. Z czasem znajomi zaczęli to dostrzegać i przy remontach prosili mnie o radę. Moim jak dotąd największym osiągnięciem jest wystrój studia fotograficznego. 


    Moim marzeniem jest otworzenie firmy budowlanej, która zajmowałaby się również aranżacją wnętrz. A marzenia są przecież po to, żeby je spełniać, trzeba mieć tylko konkretny plan. Ja swój plan mam i właśnie staram się go powoli realizować ;)

9 komentarzy:

 1. I możesz te dwa kierunki bardzo fajnie połączyć, ja ostatnio miałam właśnie takie myśli, że to musi być bardzo ciekawy kierunek

  OdpowiedzUsuń
 2. Swietny kierunek, tez mi sie marzy cios takiego, nawet nie wiedzialam, ze policealnej cos takiego jest. Warto w siebie inwestowac ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Połączenie kierunków masz niesamowite i podejście zdrowe, taka szkoła policealna moim zdaniem będzie świetnym uzupełnieniem.
  Gratuluję! Powodzenia Ci życzę w spełnianiu marzeń! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. możesz na moim domu uczyc sie i cos mi zaproponować

  OdpowiedzUsuń
 5. Dekoratorstwo wymaga zmysłu estetycznego i poczucia piękna. Wydaje mi się, że to masz, więc bez problemu zrealizujesz to marzenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. witam w 'branży' ;) ja właśnie planuję, będąc już po studiach z architektury wnętrz, właśnie budownictwo :)

  OdpowiedzUsuń