piątek, 15 listopada 2013

Jesień na dobre się rozgościła. Za oknem, w domu, a nawet w sercu. Pogoda zaczyna kaprysić i coraz więcej czasu spędzamy w domu. Osobiście uwielbiam oglądać filmy, zarówno wielkie hity jak i mniej znane produkcje jednak na co dzień jestem zabiegana i po prostu nie mam czasu siąść na te dwie godziny i coś na spokojnie obejrzeć. Jednak obecna pora roku rządzi się swoimi prawami. Wieczory są długie, a ja jestem w stanie wygospodarować czas dla siebie szczególnie teraz gdy nadchodzi weekend. Dlatego skomponowałam listę z moimi propozycjami do obejrzenia w tym miesiącu.


1. Sweet November - Nelson jest pracoholikiem. Liczą się dla niego tylko obowiązki, zapomniał co to znaczy dobra zabawa. Pewnego dnia napotyka na swojej drodze Sarę... lekko szurniętą, ale szczęśliwą i korzystającą z życia kobietę. Nelson postanawia na miesiąc zamieszkać z Sarą, by poznać smak swobody,luzu, by zapomnieć o pracy. Po pewnym czasie zakochuje się w dziewczynie po uszy. Wynikają jednak pewne komplikacje...
2. W pogoni za szczęściem - Scenariusz filmu oparty jest na autentycznych wydarzeniach i opowiada o życiu Chrisa Gardnera. Łańcuch zdarzeń pozostawia głównego bohatera bez pracy oraz domu w wieku 30 lat, odnajduje się wraz ze swym synkiem Chrisem Juniorem, żyjąc w łazience na stacji kolejowej w San Francisco. Wbrew swojemu beznadziejnemu położeniu, Gardner ze wszystkich sił stara się zostać maklerem. W końcu zostaje szkoleniowcem brokerów, a jego ranga wzrasta w takich firmach jak Dean Witter i Bear Stearns aż do jego obecnej pozycji - milioner będący wspólnikiem i właścicielem firmy w Chicago, zajmującej się pośrednictwem giełdowym.

3. Charlie - Nastoletni Charlie jest uczniem pierwszej klasy liceum w Pittsburgu. Nieśmiały i wyobcowany outsider nie ma lekko w nowym środowisku. Nie pasuje do żadnej grupy, a jego niekonwencjonalne poglądy nie ułatwiają mu procesu dopasowywania się do innych. Pierwsze miłosne doświadczenia, samobójstwo przyjaciela, relacje w rodzinie, narkotyki – z tym wszystkim Charlie zmaga się samotnie, aż do chwili, kiedy jego inteligencję i wrażliwość zauważają Sam i Patrick .
4. Lincoln - Film opowiada o burzliwym życiu szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych - Abrahama Lincolna. Koncentruje się na jego staraniach o uchwalenie znoszącej niewolnictwo poprawki do konstytucji.

5. Monster - Opowieść o prostytutce, która pewnego razu zakochuje się w infantylnej Selbie Wall. Za wszelką cenę stara się utrzymać związek z dziewczyną, a nie umiejąc znaleźć legalnej pracy, nadal utrzymuje się z prostytucji. Kiedy jeden z jej klientów staje się brutalny, zabija go w obronie własnej. To zapoczątkowuje tragiczną serię morderstw.
6. Atlas Chmur - W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. "Atlas chmur" jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku. 

7.Spacer po linie - Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

8. Wielki Gatsby - Film opowiada o nieszczęśliwej miłości w czasach prohibicji i gangsterów na tle Nowego Jorku lat 20 ubiegłego wieku. Miejscowy milioner Gatsby po 5 latach spotyka swoją dawną miłość Daisy. Mężczyznę i kobietę łączył kiedyś romans, jednak ich drogi rozeszły się z powodu różnić klasowych. Gatsby wyjechał w poszukiwaniu bogactwa, a Daisy nie czekając na niego, wyszła za mąż za majętnego Toma. Po latach dochodzi między nimi do spotkania. Dawni kochankowie próbują na nowo wzbudzić uczucia do siebie.
9. Roman Barbarzyńca - Roman, członek plemienia barbarzyńców, stanowi zakałę wioski. Chudy i mizerny odstaje od potężnych i walecznych pobratymców. Jednak gdy wioska zostaje zaatakowana przez wojska mrocznego księcia Zamordora, Roman pozostanie jedyną nadzieję na uratowanie barbarzyńców. Wraz z nastoletnim bardem i piękną młodą wojowniczką - Ksenią rusza na poszukiwanie magicznego miecza legendarnego wojownika  - jedynego oręża, jakim można pokonać Zamordora.
10. Oz Wielki i Potężny - Akcja filmu opowiada o latach młodości przyszłego Czarnoksiężnika Oz. Bohater zanim został magiem pracował jako iluzjonista w cyrku w Omaha. Jak się okazuje do tajemniczej krainy Oz dostał się zupełnie przypadkiem, w wyniku wypadku balonu, którym leciał. Ludzie tamtejszej krainy wzięli go za całkowicie kogoś innego, niż w rzeczywistości był. Chłopak nie wyprowadza jednak mieszkańców z błędu licząc na zgarnięcie władzy i bogactwa.
 
A wy co zamierzacie oglądać w najbliższym czasie? Możecie mi coś ciekawego polecić? A może widzieliście już coś z mojej listy i podzielicie się wrażeniami?

Opisy filmów i plakaty pochodzą z serwisu filmweb

9 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Jak już obejrzysz to podziel się wrażeniami :)

   Usuń
 2. Atlas Chmur i w Pogoni za Szczęściem :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam tylko w Pogoni za Szczęściem, świetny film :)
  A reszta z Twojej listy trafiła właśnie na moją: "do obejrzenia" :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałem, że taki ze mnie filmoholik, widziałem wszystkie te pozycje. Poza dwoma ostatnimi wszystkie są ciekawe i warte rzucenia okiem. Albo dwoma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedyś ja byłam takim filmomaniakiem i widziałam wszystkie filmy, o których mówili znajomi, a teraz mam duże zaległości :)

   O Ozie też słyszałam niepochlebne opinie, ale muszę to sama sprawdzić :)

   Usuń
 5. Charliego, Atlas Chmur i Gastsby'ego już mam od dawna w planach i w końcu muszę się zabrać za nie :) Za to widziałam Oza Wielkiego i Potężnego ostatnio w telewizji... i z całym moim uwielbieniem do filmów Disneya to ten nie zachwyca. W ogóle mnie nie wciągnął... :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W weekend oglądałam Charliego i jak najbardziej polecam :)
   A Oz właśnie podobno nie zachwyca, ale muszę się sama o tym przekonać :)

   Usuń
 6. QUANTUM BINARY SIGNALS

  Get professional trading signals sent to your mobile phone every day.

  Follow our signals NOW & profit up to 270% per day.

  OdpowiedzUsuń