czwartek, 6 marca 2014

Jak ten czas szybko leci. To już dwa lata minęły odkąd założyłam tego bloga. Wiele się wydarzyło przez ten czas. Przewartościowałam życie i znalazłam szczęście. Dwa lata temu nie sądziłam, że będę w tym miejscu w którym teraz jestem. Że zacznę walczyć ze swoimi słabościami i odważnie sięgać po marzenia. Dokładnie rok temu prawie "zawalił" mi się świat, ale wyciągnęłam wnioski i nauczyłam się szukać pozytywnych stron w nawet najgorszej sytuacji. Teraz wiem, że nie ma problemów nie do rozwiązania, a kryzys jest tylko przejściowy. Bo jak to mówią "Nawet po największej burzy, wychodzi słońce". Więc Take It Easy! :)

Razem z urodzinami bloga, obchodzę też swoje. To takie podwójne święto. I uznałam dzisiejszą okazję za idealny pretekst aby dać się Wam lepiej poznać. Dlatego z okazji 24 urodzin chcę się podzielić 24 faktami/ciekawostkami o mnie :)
flickr.com
 1. Mam 158 cm wzrostu i jestem drobna. Zawsze słyszę, że przez to wyglądam na jakieś 15, a w makijażu góra na 17 lat :)
 2. Gdy skończyłam 18 lat wyprowadziłam się na 3 miesiące do Monachium. Dodam, że moja znajomość tego języka była i nadal jest zerowa. Wróciłam do Polski, gdy uświadomiłam sobie, że to nie moje miejsce, ale tam odkryłam co chcę robić w życiu.
 3. Miałam studiować architekturę, ale ze strachu, że mi się nie uda nie poszłam na egzamin wstępny z rysunku.
 4. Bezkrytycznie uwielbiam Włochy i wszystko co włoskie. Z całego serca wierzę w to, że kiedyś uda mi się na jakiś czas zamieszkać w Toskanii.
 5. Moim ulubionym polskim miastem jest Gdańsk.
 6. Kocham podróżować, a do każdej wyprawy dokładnie się przygotowuję. Tworze swoje mini-przewodniki, a będąc na miejscu i tak z nich nie korzystam bo znam ich treść na pamięć. Często służyłam za nieformalnego przewodnika na wycieczkach zorganizowanych (teraz już na takie nie jeżdżę) i potrafiłam powiedzieć dużo więcej niż opłacony przewodnik np. o architekturze czy malarstwie :)
 7. Od dawna interesuję się meteorologią. W czasach gimnazjalnych twierdziłam, że  zamieszkam w USA i zostanę łowcą tornad.
 8. Bardzo dobrze jeżdżę na łyżwach, ale nie potrafię na rolkach (w tym roku chcę to zmienić!).
 9. Jestem typem dyktatora. Zawsze musi być tak jak ja chcę i nie znoszę sprzeciwów ;)
 10. Każdy nadprogramowy grosz od razu przelewam na konto z oszczędnościami na podróże. 
 11. Jestem nieśmiała i zamknięta w sobie. Ale walczę z tym i powoli pokonuję te słabości.
 12. Nienawidzę rozmawiać przez telefon. Wolę napisać setki smsów niż porozmawiać przez kilka minut.
 13. Nie umiem wydawać pieniędzy. Zawsze 10 razy przemyślę dany zakup, przeważnie kończy się na tym, że gdy decyduję się w końcu to coś kupić to tego już nie ma w sklepie lub skończyła się promocja :P  
 14. Przez 10 lat nie jadłam mięsa, teraz czasem zjem pierś z kurczaka.
 15. Mam słomiany zapał. I bardzo często zmieniam zainteresowania. 
 16. Nienawidzę ludzi spóźnialskich, do tego stopnia, że wszystkim znajomym przestawiam zegarki o 5 minut do przodu :) Uważam, że nie przychodząc na czas ludzie okazują brak szacunku dla mnie i mojego czasu. 
 17. W mojej szafie z ubraniami zawsze panuje bałagan. Ale na wierzchu w pokoju mam idealny porządek. 
 18. Kiedyś przyprowadzałam do domu wszystkie bezdomne zwierzęta, jednak mama skutecznie hamowała moje zapędy i nigdy nie pozwoliła mi żadnego zatrzymać. Dlatego hodowałam koty w piwnicy i miałam znajomości w schronisku.
 19. Jedynym serialem jaki oglądam są "Chirurdzy". 
 20. Gdy miałam 5 lat i ktoś pytał mnie kim będę w przyszłości odpowiadałam, że "będę kierowcą rajdowym, a jak mi się nie uda to zostanę oszustem". Obecnie nie toleruję prędkości powyżej 130 km/h (oczywiście tyle to tylko na autostradzie) ;) 
 21. Jestem okropnym zmarzluchem, najlepiej czuję się gdy temperatura otoczenia wynosi ok. 30 stopni. Ale bardzo lubię też śnieżną i mroźną zimę :)
 22. Uwielbiam filmy Pedro Almodovar'a i Woody'ego Allen'a.
 23. Mam słabą pamięć, jeśli czegoś sobie nie zapiszę to na pewno o tym zapomnę. 
 24. Moim największym marzeniem jest zobaczenie Zorzy Polarnej.
Mam nadzieję, że choć trochę przybliżyłam Wam moją osobę :) Lubicie czytać takie ciekawostki z życia innych? A może sami chcecie podzielić się kilkoma faktami z waszego życia? Chętnie przeczytam Wasze komentarze :)

9 komentarzy:

 1. z tym rysunkiem, to masz wpiernicz!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli muszę unikać Wrocławia, żeby Kudelsik na mnie nie nakrzyczał ;)

   ale teraz nie żałuję tej decyzji, więc chyba dobrze, że nie poszłam :)

   Usuń
 2. Wszystkiego dobrego podwójnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najlepsze życzenia :-)
  A ciekawostki fajne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Łączę się z Tobą w miłości do Chirurgów, Almodovara i niechęci do rozmów telefonicznych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja cierpię na telewstręt :)

   Usuń
 5. Wszystkiego najlepszego - troszkę spóźnione życzenia:) Wiele punktów mamy wspólnych, m.in.: alternatywne porządki w szafach i marzenie o upalnym lecie cały rok;)

  OdpowiedzUsuń