sobota, 5 kwietnia 2014


Już jakiś czas temu zostałam nominowana przez Martę do Liebster Blog Award jednak dopiero teraz znalazłam chwilę, żeby odpowiedzieć na jej pytania. Marcie bardzo dziękuję, za wyróżnienie, bo zawsze mi miło gdy ktoś docenia to co piszę :) Jednak wiem, że nie każdy lubi takie zabawy, więc tym razem nie nominuje nikogo, ale zachęcam do odpowiedzenia na pytania od Marty, bo są naprawdę ciekawe :)

1. Jaką książkę polecasz? (pomijam horrory, fantastykę, historyczne i biograficzne) - książka do której chętnie byś wrócił/-a (może być rozwój osobisty, kryminały itd... :))
Zwykle nie czytam poradników, bo wole działać niż czytać o działaniu (chociaż ta reguła nie sprawdza się przy blogach :P). Zazwyczaj czytam książki podróżnicze, ale moją ulubioną książką jest Mały Książę. Gdy go czytam za każdym razem odkrywam coś nowego.

2. Jak wygląda Twoje planowanie? (planujesz miesiąc, tydzień, dzień? Masz swoje gotowe wzory do plannera czy korzystasz tylko z kalendarza? A może jakieś aplikacje w telefonie?)
Spisuję główne plany na  cały miesiąc, a później to co się da wpisuje w konkretne ramy czasowe i uwzględniam w kalendarzu. Bardziej szczegółowe listy robię na dwa dni do przodu. Obecnie korzystam z dwóch kalendarzy, jeden wielkości notesika, który mam zawsze przy sobie i zapisuje w nim tylko wydarzenia/spotkania itp. Drugi kalendarz wielkości zeszytu przeważnie leży w domu i wpisuje w nim wszystko co mam do zrobienia danego dnia (łącznie z malowaniem paznokci czy wyjściem na zakupy). Jednak od kilku dni różne listy tworzę w OneNote na smartfonie, dzięki temu mam zawsze do nich dostęp (można je też umieścić w chmurze) i zawsze mogę coś dopisać :)

3. Twój sposób na prokrastynację?
Nie mam jeszcze idealnego sposobu na walkę z prokrastynacją. Ale jak na razie sprawdza się podzielenie dużego zadania na małe kroczki. Zwykle to działa, bo uwielbiam wykreślać i czasem mam takie zrywy, że mimo rozłożenia zadania na kilka dni/tygodni realizuje go w dużo krótszym czasie ;D Dodatkowo często wyznaczam sobie małą nagrodę, za wykonanie wszystkiego w terminie :)

4. Dlaczego rozwój osobisty?
Ponieważ chcę sama kreować swoją przyszłość :)

5. Wydarzenie, książka albo film? - coś co zmieniło Twoje lub wpłynęło na Twoje  życie/sposób myślenia na jakiś temat.
W wieku 17 lat zachorowałam, nikt nie potrafił powiedzieć co mi dolega, a ja przez kilka miesięcy leżałam z gorączką dochodzącą do 39 stopni. Po prawie 10 miesiącach badań w końcu dowiedziałam się, że to od nerek. Wtedy odkryłam komu tak naprawdę na mnie zależy i uświadomiłam sobie jak bardzo kocham życie oraz że do tamtej pory nie żyłam tak jak chciałam, a tylko robiłam to co oczekiwali ode mnie inni.

6. Od czego jesteś uzależniona?
Jeszcze na początku roku odpowiedziałabym, że od internetu. Teraz uważam, że to mam już za sobą, a obecne uzależnienie jest dużo mniej szkodliwe. Jestem szczęścioholikiem i nie zamierzam tego zmieniać :)

7. Twój sposób na relaks?
Na co dzień - filiżanka herbaty i dobra książka, albo film. Od czasu do czasu staram się jednak gdzieś wyjechać (może być nawet wypad kilkanaście kilometrów od domu na kilka godzin) i właśnie w ten sposób najlepiej ładuję akumulatory :)

8. Twój najlepszy post wg. Ciebie. (poprosiłabym o link :))
Uważam, że najlepszy jeszcze przede mną :D ale sentymentem darzę Bądź Dobrym Człowiekiem i często wracam do Moich 10 sposobów na udany dzień

9. Co lub kto Cię inspiruje w pisaniu bloga?
Zaczęło się od chęci zmian w życiu i robieniu czegoś więcej. Wtedy trafiłam na bloga Michała Maja, a później odkryłam BGS. Teraz inspiracje odkrywam na każdym kroku, nie tylko na blogach, pięknych zdjęciach, książkach czy filmach, ale w codziennym życiu, które ostatnio pochłania mnie tak, że co raz częściej bywam offline :)

10.  Czego słuchasz kiedy jedziesz w dalszą trasę?
To zależy jak daleka to jest trasa i czym jadę :) jeśli jadę samochodem i wybieram się gdzieś w Polskę to najczęściej skacze po stacjach radiowych, gdy za granice zwykle nagrywam kilka płyt z ulubionymi piosenkami, a gdy już je przesłucham zawsze odkrywam nowe stacje radiowe :) Czasem korzystam też z autobusów, pociągów, samolotów czy innych środków transportu i wtedy najczęściej słucham playlisty z telefonu, która jest tak długa, że nigdy się nie kończy :)

11. Złota Myśl, cytat, dewiza którą się kierujesz?
„Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać.”  Walt Disney

3 komentarze:

 1. Dopiero trafiłam na Twojego bloga, ale po tym poście mogę stwierdzić, że to jest ten typ blogów na które zaglądam regularnie.

  Zazdroszczę umiejętności planowania... Spisanie to jeszcze nie problem, ale trzymanie się tego, to już inna bajka.

  Widziałam zakładkę Podróże, jest już ich sporo... podróżujesz może stopem?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za odpowiedzi :) Dla mnie czas nie miał znaczenia :) po prostu byłam ciekawa tego co napiszesz :)

  Co do ostatniego pytania to przypomniało mi się jedno: "Uważaj o czym marzysz, bo może się sprawdzić"... u mnie niestety się sprawdza... i nie jest to może moją dewizą, ale w to wierzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. optymistyczny cytat na zakończenie, który niesamowicie podnosi na duchu.
  jeszcze więcej szczęścioholizmu, oby coraz więcej osób miało tylko takie "uzależnienie" :)

  OdpowiedzUsuń