niedziela, 6 października 2013

Pora się ogrzać w ten zimny jesienny wieczór, dlatego ruszamy dalej w poszukiwaniu słońca :) Dla zainteresowanych tutaj jest część 1

3 września 7:00 ostatni rzut oka na wodospady i ruszamy dalej w drogę. Z niecierpliwością wypatrujemy tuneli, a najbardziej wyczekiwany jest ponad 5,5km tunel Sveti Rock, za którym następuje zmiana klimatu. Z 13 stopni przed tunelem, za tunelem zrobiły się  22 stopnie  :) 

Na Jadrance (droga wzdłuż wybrzeża Adriatyku) jest mnóstwo mniejszych lub większych parkingów z pięknymi widokami, niestety przy autostradzie ciężko jest spotkać coś interesującego. Ale wszystkim jadącym w okolice Sibenika lub jeszcze bardziej na południe polecam zatrzymanie się na parkingu niedaleko miejscowości Skradin. 
Roztaczają się stamtąd cudne widoki na całą miejscowość, a także w drugą stronę na rzekę Krka, która płynie w głębokim kanionie. Widok po prostu zapiera dech w piersiach, ale do tego trzeba przywyknąć wybierając się do Chorwacji :)
Przed południem w końcu dotarłyśmy do Makarskiej. Nadeszła pora błogiego lenistwa przeplatanego z bliższymi i dalszymi wycieczkami. 
Sama Makarska to jedna z większych i bardziej rozrywkowych miejscowości letniskowych. Położona jest u podnóża gór Biokovo.
Charakterystycznym miejscem jest półwysep z parkiem św. Piotra. Figura św. Piotra z góry strzeże całej miejscowości, a latarnie morską (również imienia św. Piotra) można wynająć i spędzić w niej wakacje.
W czasie tych mniejszych wycieczek towarzyszyły nam takie widoki:
 Równie pięknie było podczas tych dalszych wycieczek, ale o tym w 3 i ostatniej części :)

6 komentarzy:

 1. Cudowne zdjęcia. W Chorwacji nie byłam, ale bardzo bym chciała, więc mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości będę miała okazję się tam wybrać! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. pragnę słońca... zdecydowanie i niezaprzeczalnie i w dodatku... zatęskniłam za Chorwacją... Oh Ty... teraz nie będę mogła spać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne widoki :) Tyle słońca, że aż chciałoby się powiedzieć "lato wracaj!" :)
  Pozdrawiam Paweł Zieliński

  www.twojwybortwojaprzyszlosc.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lato będzie za rok, teraz cieszmy się jesienią :)

   Usuń