środa, 16 października 2013


Ten post został zainspirowany sytuacją z poniedziałkowego poranka, która skłoniła mnie do refleksji. Zaczęłam się zastanawiać czy nasze czyny mają odzwierciedlenie w otaczającym nas świecie. Czy to co się dzieje wokół ma związek z tym jak ja się zachowuje? Czasem narzekam, że świat jest zły, ale przecież nie robię nic, żeby był lepszy. Więc nie mam żadnego prawa, żeby narzekać! A świat sam się nie zmieni, dlatego zaczynam od siebie. Staram się być lepszym człowiekiem i rozdawać tylko pozytywne emocje.

Bo tak naprawdę to jaki jest świat zależy od nas.
weheartit
Karma
Każdy z nas słyszał to egzotyczne słowo, które oznacza dosłownie "czyn" lub "działanie". Jest to energia, którą wysyłasz, a ona zawsze wraca. Bo każde działanie ma swój skutek – oznacza to, że jesteśmy odpowiedzialni za własne cierpienie, ale także za własne szczęście.

Karma potrafi zmienić rzeczywistość. Gdy wysyłasz dobrą energię to świat staje się lepszy. Wystarczy uśmiech, drobny gest, możesz także wspomóc jakąś fundacje, oddać krew, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy.  Pomóż innym, a ktoś kiedyś pomoże Tobie. To co wysyłasz, zawsze powraca.

Podaj dalej
Ciekawy pomysł na ulepszenie świata został przedstawiony w powieści "Podaj dalej" (na jej podstawie nakręcono film).  Sama idea opiera się na zasadach łańcuszka szczęścia. Jeżeli pomożemy trzem osobom i każda z tych osób wyciągnie pomocną dłoń do kolejnej trójki, to w drugim etapie już dziewięć osób skorzysta z takiej pomocy, w trzecim - dwadzieścia siedem, w czwartym - osiemdziesiąt jeden, a w piątym aż dwieście czterdzieści trzy i tak dalej. Tak mało trzeba, aby uszczęśliwić aż tyle osób.
tumblr

Czy nie chcielibyście żeby to naprawdę zadziałało, czy nie warto byłby spróbować? Wiem, że całość brzmi utopijnie i naiwnie, ale wiele zależy od nas samych. Nawet jeżeli pomożemy jednej osobie, to już jest duży sukces. Bo szczęście zaczyna się od nas i rozchodzi się po świecie.

Świat naprawdę może być przyjazny, pełen dobroci i wzajemnej pomocy, tylko trzeba to zapoczątkować. Wyjdź do ludzi, rozejrzyj się wokół i okaż swoją życzliwość. Bo dobro wraca... podwójnie ;)

Zresztą pewnie  większość z was widziała ten od dawna krążący po sieci filmik, a jeśli nie to koniecznie obejrzyjcie. Mega dawka pozytywnych emocji i inspiracja do działania.

6 komentarzy:

 1. Masz rację ; ) Sami kreujemy świat i wszystko zależy od nas. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. ja w to gorąco wierzę!:)) dobro wraca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak jak powiedział Gandhi "Be the change you want to see in the world'.

  OdpowiedzUsuń
 4. Widziałem ten filmik i bardzo mi się spodobał ;) Zgadzam się z jego przesłaniem i wierzę w to, że uczynki do nas wracają.
  Pozdrawiam Paweł Zieliński

  www.twojwybortwojaprzyszlosc.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację. Dobro wraca. Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile z siebie dajesz, tyle do Ciebie wraca! TRUE! :)

  OdpowiedzUsuń